Dar podróży Dariusz Kościelniak

PILOT WYCIECZEK

Pilot wycieczek zagranicznych

Z turystyką związany jestem od ponad 20 lat. Działam w trzech obszarach:

  1. Pilotuję wycieczki – branża incentive, wyjazdy firmowe, studyjne, konferencje. Znam biegle jęz. angielski i hiszpański, ale imprezy prowadziłem na całym świecie. Zobacz zdjęcia z niektórych moich podróży.
  2. Organizuję i prowadzę wyjazdy promujące zdrowy styl życia, również dla firm. Na co dzień pracuję jako trener odżywiania i trener personalny. Moje doświadczenia wykorzystuję podczas wyjazdów dedykowanych zdrowiu i relaksowi, prowadząc między innymi tematyczne treningi odchudzające, czy wykłady nt. zdrowego odżywiania.
  3. Przygotowuję plany podróży dla grup, jak i osób indywidualnych. Co to jest i jak zamówić plan podróży?
Dariusz Kościelniak portret w Miami, USA

Parę szybkich faktów:

  • 20 lat z hakiem nieprzerwanie pilotuję wycieczki na całym świecie
  • 35 imprez rocznie prowadziłem w ostatnich latach
  • 100 krajów odwiedziłem w przybliżeniu
  • Antarktyda jest jedynym kontynentem, na którym nie byłem
  • Lekcje języka hiszpańskiego, aqua aerobik, nauka jazdy na nartach, konsultacje z zakresu odżywiania połączone z analizą składu ciała to tylko niektóre moje wartości dodane ?

Ale co te hasła mogą dać Tobie?

Przed wyjazdem

  Jeżeli nie tworzę planu podróży samodzielnie, to zawsze chętnie dzielę się doświadczeniem i wiedzą praktyczną oraz techniczną nt. danego regionu. Po prostu pytaj.
  Przez 20 lat pracy zawodowej nigdy nie zdarzyło mi się odmówić wyjazdu, który obiecałem poprowadzić. Możesz spać spokojnie.

W trakcie wyjazdu

  W trudnym terenie, na pustyni, czy wielkiej metropolii program będzie zrealizowany na takim poziomie, jaki oczekujesz. Nawet jeżeli plan, z niezależnych względów, będzie miał pewne niedociągnięcia…
⇒  Jeżeli coś w trakcie podróży nie dojdzie do skutku, poradzę sobie na wiele różnych sprawdzonych sposobów. W razie czego zawsze mogę poprowadzić trening lub pogadankę nt. zdrowych nawyków odżywiania w stosunku do lokalnej kuchni ?

Po wyjeździe

  Zbudujemy na wyjeździe wspaniałe wspomnienia, zacieśnimy więzi, a… klient wróci ?.

Inni o współpracy ze mną

Pilot wycieczek czy przewodnik

Większość z Was nie widzi różnicy pomiędzy pilotem wycieczek a przewodnikiem. Ja też nie wiem czy piła i pilarka łańcuchowa to to samo. Chcesz wiedzieć kiedy na wyjeździe masz do czynienia z jednym, a kiedy z drugim? Przeczytaj krótkie wyjaśnienie.

Pilot wycieczek

to w skrócie opiekun/ kierownik grupy oraz realizator/ wykonawca programu wyjazdu. Jest reprezentantem biura, który odpowiada w podróży za to, by plan imprezy gładko zaistniał i wszyscy wrócili do domu cali, zdrowi i szczęśliwi. Liczy się organizacja, odpowiedzialność i kreatywność.

Przewodnik

To z kolei osoba, która oprowadza turystów po konkretnej atrakcji. W tym zawodzie najważniejsza jest wiedza i dar opowiadania, ewentualnie sprawność, jak na przykład w przypadku przewodników górskich.

Jak to wygląda w praktyce?

Zadaniem każdego pilota jest przedstawianie jedynie podstawowych i praktycznych wiadomości na temat danego miejsca czy regionu. Najczęściej przekazuje informacje podczas przejazdów autokarem. Nie zawsze jednak na wyjeździe zapewniony jest lokalny przewodnik. W wielu miejscach na świecie zdarza się też, że osoba uprawniona do oprowadzania turystów nie ma fachowej wiedzy i jest figurantem, którego głównym zadaniem jest zatrzymanie pieniędzy na rynku lokalnym. Nie mam nic przeciwko, natomiast jakie są tego konsekwencje? Pilot w takich przypadkach pełni również rolę przewodnika. Dlatego dobre merytoryczne przygotowanie pilota jest jego niewątpliwą wartością dodaną i świadczy o jego warsztacie i poziomie usług, który oferuje.