Dar podróży Dariusz Kościelniak

TRENER ODŻYWIANIA

W czym mogę Ci pomóc jako trener odżywiania i trener personalny?

Chcesz wiedzieć jak schudnąć jedząc to, co lubisz? To możliwe. Pokażę Ci jak zmienić stare przyzwyczajenia na nowe, zdrowsze. Nawet jeżeli nie masz do tego głowy i czasu.
Zapisz się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ. Nic nie stracisz, a gwarantuję, że dowiesz się czegoś nowego 🙂

jak to działa:

Na podstawie ankiety ustalam co robisz dobrze w zakresie odżywiania, a co wymaga poprawy. Link do pytań 🙂

  Rozmawiamy o tym, co chcesz osiągnąć i jak możesz to zrobić. link do Bezpłatnej Konsultacji
Przeprowadzam profesjonalną analizę składu ciała osobom ze Szczecina i okolic lub na wyjazdach, .

  Opracowuję dla Ciebie plan żywienia.
Proponuję sposoby uzupełnienia braków dobrej jakości suplementami.
Uczę łatwego bilansowania diety.
Tłumaczę jak wprowadzać dobre, zdroworozsądkowe nawyki żywieniowe, które zostaną z Tobą na zawsze i pomogą Ci uniknąć efektu jojo.
Doradzam w sprawie rodzaju optymalnego treningu i sprzętu do ćwiczeń w domu. Przeprowadzam treningi na co dzień w klubie lub indywidualnie w domu u podopiecznych w Szczecinie i okolicach lub na wyjazdach.

  Wspieram i motywuję na co dzień. I od święta też ?

trener personalny biceps na plaży

Inni o współpracy ze mną

„Niesamowite, że pierwsze kilogramy zrzuciłam w zasadzie bez wysiłku, prostując tylko podstawowe sprawy w moim odżywianiu, o których wcześniej nie słyszałam albo nie wiedziałam jakie są ważne. Darek świetnie tłumaczy i motywuje”

Aurelia Fitzgerald

„Darek trenuje ze mną w domu 3 razy w tygodniu dopiero 2 miesiące, a już czuję się dużo sprawniejszy. Dobiera bezpieczne ćwiczenia w zależności od dnia i samopoczucia. 3 kg mniej jest tylko przyjemnym skutkiem ubocznym. „

Kazimierz Hundert

„Darka poznałam w 2009, był organizatorem wielkiej imprezy dla ogólnoświatowej korporacji. Fajny organizator i miły chłop. Wiedziałam, że kiedyś nasze drogi się zejdą. Zeszły się w zeszłym roku. Nauczył jak mam jeść i co robić żeby było mądrze. Nawet jak zjem Capsalona. Jest konkretny, ale nie srogi, wie co trzeba, ale nie odstrasza w budowaniu relacji.”

Krystyna Warzok

„Polecam!! Doradza, motywuje, pomaga, wysłucha, dopasuje, a wszystko bez zbędnej presji i w mega pozytywnej atmosferze.”

Maciej Gaczyński

Dlaczego dietetycy coraz częściej mówią nie o diecie, tylko o zmianie nawyków żywieniowych?

Parę słów o diecie

Dieta w rozumieniu formalnym to nic złego. Jest to po prostu z definicji sposób odżywiania. Niestety potocznie, słowo dieta utożsamiamy z dietami  odchudzającymi, pełnymi poświęceń i wyrzeczeń. Słysząc „dieta” czujemy ten rygor liczenia kalorii, rezygnację z przyjemności, posiłki chude i kontrolowane. Nic dziwnego, że jak już uda nam się schudnąć parę kilo na diecie, nasz organizm, a przede wszystkim psychika, musi odreagować. Przecież za poświęcenie należy się nagroda! I efekt jojo gotowy 🙁

Takie wahania wagi, raz na diecie, a później bal, bardzo rozregulowują metabolizm i wyniszczają organizm. Nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem.

Nawyki żywieniowe – o co tyle hałasu?

Nawyki żywieniowe wynosimy z domu. Nie ma się co oszukiwać – już na starcie mamy nierówne szanse. Ale to nie znaczy, że nie można zmieniać swoich przyzwyczajeń również w zakresie odżywiania.

Jak schudnąć i nie zwariować?

Niestety jedynie „uzdrawiając” swoją codzienną rutynę będziesz bezpiecznie i zdrowo gubić kilogramy. Za to „nagrodą” będziesz się cieszyć długie lata! Możesz zacząć powoli, np. pić więcej wody, kupować makarony tylko razowe lub z groszku, zrezygnować z kiełbasy na kolację. Do wszystkiego można się z czasem przyzwyczaić. Mi też jest ciężko teraz uwierzyć, że jeszcze rok temu nie lubiłem awokado czy humusu.

Przy zmianie nawyków utrata wagi idzie często wolniej, ale za to bez skutków ubocznych i na stałe.

I raz jeszcze – dlaczego nawyki, a nie dieta? Stosując „dietę” nie tylko często wracamy do wcześniejszej wagi, ale co gorsza, nie wiemy jak schudnąć w przyszłości, bo nasz metabolizm przestawi się na zmniejszone porcje i ciężej będzie mu dostosować się do naszych prawdziwych potrzeb.

Jak prawidłowo wprowadzać nawyki żywieniowe?

Wiele osób skutecznie zmienia nawyki samodzielnie. Internet jest oczywiście kopalnią wiedzy również w temacie odżywiania. Niestety i tu wiele informacji jest sprzecznych i trudno oddzielić ziarno od plew. Zdrowy rozsądek pomaga w zdrowym odżywianiu, ale zawsze, na jakimkolwiek etapie, radzę jednak porozmawiać ze specjalistą. Najważniejsze, by posiadał aktualną wiedzę, ponieważ w tej dziedzinie bardzo wiele zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Nawet podstawowe informacje, takie jak piramida żywienia ?